пятница, 18 декабря 2015 г.

Хто така бабуся?

Бабуся - це така жінка, у якої немає своїх дітей. Вона любить маленьких дівчаток і хлопчиків, які діти інших людей. Дідусь - це теж бабуся, тільки чоловік. Він ходить гуляти з хлопчиками, і вони розмовляють про риболовлю та інших речах.
Бабусям нічого не треба робити, тільки приходити в гості. Вони старі, і тому їм не можна бігати і багато стрибати. Але вони можуть відвести нас на ярмарок, і у них має бути багато грошей, щоб покатати нас на каруселі.

Якщо вони з нами гуляють, то вони зупиняються, щоб подивитися на всякі речі, наприклад, на гарні листи або на гусениць. Вони ніколи не кажуть: "Пішли швидше!" Вони носять окуляри і можуть виймати свої зуби.
Бабусі не повинні бути дуже розумними, тільки відповідати на такі питання, як: "Чому собаки ганяють кішок?" або "Де у черв'яка голова?" Коли вони читають нам книжки, вони нічого не пропускають і не говорять, що цю казку ми вже читали.
Кожен повинен намагатися, щоб у нього була бабуся, бо вони єдині дорослі, у яких є вільний час для дітей.

понедельник, 14 декабря 2015 г.

Новорічні подарунки для дитини 2-3 років

Зовсім скоро новорічні свята і практично кожного батька мучить питання, "Що ж подарувати своєму малюкові на Новий рік чи Святого Миколая?" Кожному хочеться, що б подарунок сподобався малюкові і щоб був корисним для дитини ... Добре коли дітки стають постарше і можуть написати лист Дідусеві Морозу і дати підказку батькам про подарунок, який вони хочуть отримати.
Давайте розберемося що ж можна покласти дитині 2-3х років під ялинку на цей Новий рік.
1. Книги - це найкорисніші іграшки для дітей. І часто вони - найулюбленіші. Книги допомагають дитині навчитися фантазувати без допомоги іграшок, розвивають абстрактне мислення. Крім того, читаючи книги дитині, ти розвиваєш його словниковий запас і зв'язну мову.









2. Лялька або ведмедик. "Одушевлені" іграшки просто необхідні дитині. Навіть хлопчикам треба гратися ляльками, адже саме це, за словами психологів, допоможе їм легше адаптуватися до суспільства.
Ляльки і звірятка треба використовувати для відпрацювання побутових навичок: висаджування на горщик, одягання-роздягання, годування.
Граючи з "одушевленими" іграшками, малюк розвиває свою уяву і вчиться спілкуватися.




3. Розвиваючі. Купуй розвиваючі іграшки трохи заздалегідь і періодично пропонуй їх крихті. Якщо малюк не грається, відклади іграшку на час і запропонуй пізніше.













4. Конструктор. Більш корисною іграшки не існує, ніж конструктор. Конструктори розвивають тривимірне мислення, фантазію, дрібну моторику, почуття симетрії, математичні навички і естетичне сприйняття світу.








5. Набір для рольової гри. Рольові ігри допомагають діткам усвідомити своє місце в суспільстві. Так що обов'язково купи те, що дозволить малюку відчути себе дорослим: посуд, праска, іграшковий телефон, набір інструментів, інструменти для лікаря.













6. Маленькі іграшки. Ці іграшки необхідні для розвитку дрібної моторики. Намистини, гайки, шурупи, гудзики, іграшки з "кіндера" - корисні, але небезпечні для маленької дитини. Стеж, щоб крихта не проковтнув їх чи не засунув в дихальні шляхи.






7. Радіокерована іграшка потрібна дитині хоча б одна. По-перше, такою іграшкою малюк гратиметься довго - до 8 років як мінімум. По-друге, вона приведе його в невимовний захват, крім того, це перше знайомство з технікою.
З такою іграшкою легко навчити дитину розрізняти право і ліво, верх і низ, швидше і повільніше. Літаючі іграшки на пульті розвивають просторове мислення малюка.










8. Фарби, олівці, глина або пластилін. Ці іграшки розвивають моторику, фантазію, абстрактне мислення. Малюк повинен малювати - це відмінна психологічна розрядка і відмінне розвиваюче заняття.






9. Військові іграшки. Не всі батьки купують малюкам зброю, солдатиків, танки і т.д. Батьки вважають, що ігри у війну зроблять дитину агресивним. Проте психологи стверджують, що внутрішня агресія, яка є в кожній людині, повинна мати вихід.
І військові ігри відмінно для цього підходять. Якщо крихітці не купувати пістолети, він їх зробить з палиці або власного пальця.


10. Іграшки для вулиці. Совочки, формочки для піску, вантажівки, відерця, лопата для снігу, санки, м'яч, крейда - це необхідні іграшки для дитини, це запорука тривалої і захоплюючої прогулянки. І тут вже користь і для здоров'я, і ​​для розвитку очевидна.
Але навіть якщо ти скупити весь "Дитячий світ", це не звільняє тебе від обов'язку грати з малюком. Своїми діями ти повинна підхльоснути фантазію дитини для самостійних ігор. Можливо, одна з головних завдань батьків - навчити дитину грати, адже саме гра розвиває інтелект дитини.

пятница, 6 ноября 2015 г.

ВПЛИВ КОЛЬОРУ У ДИТЯЧІЙ КІМНАТІ НА ДИТИНУ



Білий. Несе надію, енергію і міць перетворення. Благотворно впливає на замкнутих і скованих дітей; їх само-оцінка підвищується. Краще використовувати в поєднанні з іншими квітами.

Жовтий. Впливає на інтелектуальний розвиток, стимулює розвиток інтуїції і кмітливості. Сприяє концентрації уваги, піднімає настрій, збільшує швидкість сприйняття, гостроту зору. Цей колір протипоказаний лише у випадках, якщо дитина занадто порушимо.

Зелений. Викликає відчуття свіжості, заспокоює, знижує слухову чутливість, сприяє більшій зосередженості і концентрації. У зеленому кольорі можна оформити навчальну зону.

Блакитний. Сприяє тихому відпочинку і сну, знижує кров'яний тиск. Блакитні тони справляють враження легкості, легкості, чистоти.

7 НАЙПОШИРЕНІШИХ ДИТЯЧИХ СКАРГ І як на них реагувати

Скарга №1. На втому


Варіанти: «Я втомився», «Я більше не можу» - і так цілий день, незалежно від того, скільки часу минуло після відпочинку.
Таємний сенс скарги: Скаржачись на втому, дитина констатує факт і чекає від вас відповідної реакції. Якщо ви занадто захоплені якоюсь справою - таким чином, він може намагатися привернути вашу увагу. Якщо ви навпаки надмірно завантажуєте його - скаржачись на втому, малюк увазі «дай мені спокій». А ось стогнати чадо починає кожен раз, коли ви даєте йому неприємне завдання - це всього лише спосіб маніпулювати вами. При цьому малюк не бажає визнавати, що у нього немає бажання виконувати ваше прохання. Загалом, просто дитині здається, що скарги на втому звучать менш прикро для вас і більш правдоподібно для нього.

вторник, 3 ноября 2015 г.

ГЕНІАЛЬНІ ЦИТАТИ доктора Комаровського



👉 100% дорослого населення знають, як робити дітей, але 99,9% не знають при цьому, що потім робити з дітьми.

👉 Забезпечення психічного благополуччя матері, яка доглядає за дитиною, - головне завдання батька. Саме тато зобов'язаний розставити крапки над i у відносинах з родичами та сусідами.

👉 Щаслива дитина - це, перш за все, дитина здоровий і тільки потім уже вміє читати і грати на скрипці.

15 КОРИСНИХ РЕЧЕЙ, ЯКИМ МИ МОЖЕМО НАВЧИТИ НАШИХ ДІТЕЙ🌺


Прямо зараз на наших очах звички набувають наші діти. У зародженні якихось із них ми не будемо брати участь, їх продиктує природа і середу, навколишнє дитини. Але є речі, яким ми можемо навчити дітей в ранньому віці, щоб ці корисні навички в майбутньому допомагали їм взаємодіяти з іншими людьми і полегшували життя.

1) Бути ввічливим. Ще ніколи вживання слів «спасибі», «будь ласка», і вміння побажати доброго вечора не приносило шкоди. Навпаки, хороші манери і доброзичливе поведінку спрощують стосунки між незнайомими людьми, прикрашають будь-яку розмову, відкривають не піддаються на перший погляд двері.

2) Вміти говорити «ні». Незнайомцеві по дорозі зі школи, який пропонує пройти разом з ним у невідомому напрямку. Однокласника, що постійно позичає речі і не віддає їх без нагадування. Однолітків, пропонуються випити коктейль на шкільній дискотеці. Дитина повинна розуміти, що ввічливість - прекрасна якість, але їм потрібно вміти жертвувати в цілях власної безпеки, самоповаги і поваги до свого особистого часу.

3) Дотримуватися гігієни. Якщо з юних років привчити дитину дбати про чистоту свого тіла: мити руки після вулиці, чистити зуби два рази в день, регулярно стригти нігті, приймати душ і користуватися засобами гігієни, в майбутньому ця звичка послужить хорошу службу. Усі люблять мати справу з охайними людьми.

Загадки для розвитку мислення дитини з відповідями

Захоплюючі загадки для розвитку нестандартного мислення

Зберігай собі, щоб розвинути мозок по максимуму!

1. У Туреччині багато чистильники взуття пропонують перехожим свої послуги абсолютно безкоштовно. Однак ті, вирішивши скористатися пропозицією, самі платять їм грошима.
Чому?

2. У готелі 7 поверхів. На першому поверсі розмістилися вісім чоловік, на кожному наступному - на 2 більше, ніж на попередньому. На якому поверсі готелю ліфт викликають найчастіше?

3. Вам дали це, воно і зараз належить вам. Ви його ніколи нікому не передавали, однак ним користуються всі ваші знайомі. Що це?

4. Сирим його не їдять, а вареним викидають. Що це?

5. Скільки років тривала "Столітня війна"?

6. У трьох трактористів є брат Сергій, а у Сергія братів немає. Може таке бути?

Думки дітей про доросле життя

ЩО ТАКЕ ВЕСІЛЛЯ з точки зору дітей:

«Весілля - це коли ти заходиш за дівчинкою, щоб з нею погуляти, і більше не повертаєш її батькам».
Ярик, 6 років

«Коли люди люблять один одного, вони весь час цілуються. Але потім вони втомлюються цілуватися, і що їм далі робити? Тоді вони одружуються ». Даша, 8 років

ЯК ВИБРАТИ чоловіка або дружину?

«Треба, щоб вона любила те ж, що й ти. Наприклад, ти любиш футбол, а дружина стежить, щоб у домі завжди були чіпси і в що вмочати ». Алик, 9 років

«Мама каже, я зустріну розумного і доброго хлопця ... Але я, швидше за все, просто виберу найвищого і з блакитними очима». Мілана, 7 років

четверг, 22 октября 2015 г.

Будьте для дитини більше ніж мамою!!!


1. Слухайте більше, ніж говорите. Секрети вимовляються тоді, коли ви найменше цього очікуєте. Розповідають про особисте малюки, якщо ви не ставите їх слова під сумнів. Слова і почуття випливають з вуст дітей, коли їм представляється можливість розповісти їх повністю. Але найголовніше, нехай вони самі вирішують, чим і коли вони хочуть поділитися з вами.

2. Читайте перед сном казки. Ковдри були зроблені, щоб можна було в них закутатися. Розповіді були призначені для близьких і теплих вечорів. Пригоди були створені, щоб бути розказаними. Прочитайте їх вголос з виразом. Використовуйте смішні голоси. Виразіть кожен символ. Нехай сни вашої дитини переплетуться з казками.

четверг, 15 октября 2015 г.

14 речей, про які ми соромимося сказати батькам

14 речей, про які ми соромимося сказати батькам

Є багато слів, які нам хотілося б сказати своїм батькам, але чомусь виявляється дуже складно їх вимовити. Поки ми самі не стаємо мамами і татами, нам буває непросто усвідомити, через які випробування вони проходять, переживаючи за кожен наш крок і радіючи кожному досягненню.

1. Я думаю про вас щодня

Навіть коли я шалено зайнятий, я все одно думаю про вас. Моя душа буде завжди відчувати зв'язок з вашими душами.

2. Я пишаюся тим, що я ваша дитина

Як дізнатись у дитини як її справи в школі?

Ці способи допоможуть дізнатися у дитини, як справи в школі, не питаючи «Ну як справи в школі?»

Якщо ви запитаєте у дитини «Ну як справи в школі?», То, швидше за все, отримаєте відповідь: «Нормально». А якщо ви дійсно хочете дізнатися, як пройшов його день, то допоможіть своїй дитині: задайте таке питання, на які можна буде відповісти докладно.

1. Що саме хороше з того, що сталося з тобою сьогодні в школі? Що найгірше з того, що сталося з тобою сьогодні в школі?
2. Розкажи мені що-небудь смішне, над чим ти сьогодні посміявся?
3. Якби ти міг вибрати, з ким би ти хотів сидіти в класі? А з ким би точно не хотів сидіти? Чому?

Постояти за себе: 10 ПРАВИЛ, ПРО ЯКІ ПОТРІБНО РОЗПОВІСТИ ДИТИНІ

Кожній дитині доведеться стикатися з ситуаціями, коли потрібно буде відстоювати свої права і точку зору, проявляти мужність і наполегливість. Не дозволити дражнити себе образливим прізвиськом, відмовитися від пропонованих цигарок чи алкоголю, що не сміятися разом з усіма над новеньким однокласником, захистити себе від агресії іншої дитини. Ми не можемо підстелити соломку на кожен дитячий крок, але ми в силах навчити дитину зберігати витримку і діяти впевнено за допомогою декількох правил, які у важкій ситуації допоможуть не давати себе в образу.

✔ Ніхто не повинен порушувати твої права

пятница, 25 сентября 2015 г.

Поради психолога: «Попередження навчальних перевантажень - запорука успішного навчання та здоров'я Ваших дітей»

Коли говорять про шкільну перевантаженні, мимоволі згадується пісенька про бідного першокласникові, який б'ється над завданнями, недоступними і кандидату наук. Характерний і приспів пісні: «То ли еще будет ...».

Чого ми домагаємося, навантажуючи наших дітей все більше і більше з кожним навчальним роком?

З одного боку - це насичення учнів знаннями, вміннями та навичками, що і буде сприяти їх успішної соціалізації. Одним словом - підготовка до дорослого, благополучного життя.
З іншого боку - величезний потік інформації, в якому дитина часто просто тоне. Це постійний

Виховуємо у дитини звичку успішної людини з пелюшок

Виховання дітей - це наше життя і почуття, а нашу поведінку, по відношенню до дітей, часом буває суперечливим, складним і мінливим. Крім того, всі батьки різні, також як і не схожі між собою за характером діти. Тому відносини батьків з дитиною, як і з кожною людиною, вельми неповторні і індивідуальні.


Тісний зв'язок виховання з іншими видами діяльності, підпорядкування виховного процесу тих чи інших причин, а також положення виховання в особистості людини - всі ці фактори вкладають у виховання кожного тата й мами неповторний, індивідуальний і особливий характер. У зв'язку з цим, тим батькам, які хочуть виховати своє чадо успішним свідомо, а не стихійно, потрібно почати виховний процес своєї дитини з власного особистісного аналізу, в тому числі з самодіагностики своїх принципів, що стосуються виховання дітей.

Маленька казка для дорослих про дуже зайнятих людей ....

Якось раз одна чоловік повернувся пізно додому з роботи, як завжди
втомлений і засмиканий, і побачив, що в дверях його чекає п'ятирічний син.

- Тату, можна у тебе дещо запитати?
- Звичайно, що трапилося?
- Тату, а скільки ти отримуєш?
- Це не твоя справа! - Обурився батько.
- І потім, навіщо це тобі?
- Просто хочу знати. Ласка, ну скажи, скільки ти отримуєш за годину?
- Ну, взагалі-то, 500. А що?
- Пап ... - син подивився на нього знизу вгору дуже серйозними очима.
- Тату, ти можеш зайняти мені 300?

Як себе вести з непосидою ?

Отже, як фахівці радять поводитися мамам гіперактивних дітей:

1. Завжди займайся з дитиною на початку дня, а не ввечері. Після обіду малюкові важче концентрувати увагу, ніж вранці. Врахуй цю особливість. Тоді ваші уроки будуть проходити набагато плідніше.

2. Більше гладь, пести, обіймай і цілуй своєї дитини. Йому необхідний тактильний контакт. Кожен день роби йому загальний масаж (хоча б "рейки, рейки - шпали, шпали"). Твої ручки відмінно заспокоюють маленького.

3. Завжди перебувай поруч з крихіткою, коли він малює, ліпить ... А в дитячому садку попередь виховательку, щоб садила непосиду біля себе під час занять.

7 грубих помилок батьків під час сварок з дітьми.

Помилка №1. Говорити про особистості, а не про вчинок.

"Що за жахлива дитина!", "Так чинять погані хлопчики" або пряме "Ти поганий хлопчик. Мені такий не потрібний ". Це начебто вже всім зрозуміло, але чомусь все ще повсюдно використовується. Не забувайте про це!

Помилка №2. Згортати свою провину на дитину.

Наприклад, здогадувалися, що дитина, яка зараз бігає-грає, може зачепити чашку на краю стола і все одно не прибрали. Хто винен, що чашку розбили і за що насварили дитини? Або дозволили дитині погладити вуличну собачку, а вона вкусила. І ось мама лає дитини - ти що, не знаєш, що собака може вкусити? Приклади утрирувані, але думаю, кожен згадає таку ситуацію, коли лаяти треба себе, а ми лаємо дитини.

Як дитині навчитись рано прокидатись ?

7 вірних способів.

✔ Прокидайтеся не за правилами.
З ранку ви зазвичай застеляєте постіль, чистите зуби, робите зарядку, снідаєте, збираєте рюкзак до школи ... Але іноді можна робити все не так: заправити ліжко задом наперед, піти на пробіжку в парк в смішних домашніх штанях, покататися 20 хвилин на велосипедах , а потім відправиться снідати в кафе ... Діти не люблять нудьгу, і вранці в тому числі!

✔ Покличте на допомогу Барсика.
Якщо вдома є домашня тварина, то і його можна покликати будити "соню".

пятница, 11 сентября 2015 г.

Ідеї для дня народження дитини

Хто ж не знає, з яким трепетом малюк чекає найголовніше свято в році ?! Сьогодні він стане на рік старше, йому подарують такі довгоочікувані подарунки і в гості запросять веселу компанію бешкетників, щоб зробити цей день ще більш незабутнім.

Щоб трохи допомогти мамам в організації «самого-самого» дня народження - наші 10 рад.

- Райдужні дні

Відзначайте «райдужні» дні народження - за кольорами веселки. Перший - Червоний День Народження. Оформіть квартиру червоними кульками, стрічками, попередьте гостей, щоб приходили в одязі червоного кольору. Прикрасьте стіл червоними серветками.

25 СПОСОБІВ ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ДИТИНА ВАС СЛУХАЛА



1. Встановити зоровий контакт на рівні дитини (сісти навпочіпки, наприклад).

2. Звертатися по імені.

3. Говорити коротко і виразно. Найголовніше - говорите спочатку одним реченням. Чим більше ви говорите, тим менше дитина буде вас слухати зараз і надалі.

4. Говорити просто. Короткими словами, пропозиціями. Говоріть так само, як він.

5. Попросіть малюка повторити ваше прохання або завдання.

Гіперактивна дитина, що робити?

У наш час все більше батьків стикаються з таким поняттям, як гіперактивний дитина. За статистичними даними лікарів, психологів і педагогів, гіперактивність зустрічається у 39% всіх дітей дошкільного віку і приблизно у 57% дітей шкільного віку.

гіперактивні діти

Перш, ніж приступати до лікування та радам батькам, потрібно визначити основні симптоми.

1. Дефіцит уваги

Діти, які страждають надмірною активністю, не можуть тривалий період часу концентрувати свою увагу на якомусь одному занятті, будь то гра, малювання або навіть перегляд телевізора. Саме через цього фактора дитина часто відчуває невеликі утруднення в навчанні.

22 причин, чому так ЧУДОВО БУТИ МАМОЮ !


✨ Якщо Ви годуєте грудьми, то можна спокійно з'їсти подвійну порцію солодкого і сказати, що це для дитини.

✨ Ви, нарешті, зрозумієте, що дуже багато чого можна робити однією рукою.

✨ Ви ніколи не відчував себе так добре після повної ночі сну.

✨ Ви можете співати і танцювати - Вас ніхто не буде критикувати (ну, принаймні по-ка їм не виповниться три роки).

✨ Є хтось, на кого можна скинути вину за безлад у квартирі.

среда, 29 июля 2015 г.

Секрети виховання дітей, або діти теж стають дорослими

Одного разу я відкрила головний секрет виховання. Він дуже простий: діти стають дорослими.

Ми просто не розуміємо, яку силу дає батькам ця проста істина, якщо завжди пам'ятати про неї.

І як простіше ставитися до життя, і як ростити без наданих повчань, не виховуючи, а граючи, і як набратися терпіння, і, якщо все-таки твоє чарівне створіння встигло нашкодив, схопитися за розум - в ній полягає все.

10 речей , які роблять дитину дурнішою

✔ Соска після року

Смоктальний рефлекс тісно пов'язаний у немовляти з відчуттям безпеки і комфорту. Однак вже до року рівень розвитку дитини дозволяє йому регулювати свій емоційний стан більш складними і водночас більш ефективними способами.

Наприклад, він може поскаржитися і отримати у відповідь ласку і співчуття від дорослого або жестом вказати на те, що йому потрібно, і усунути причину дискомфорту.

воскресенье, 26 июля 2015 г.

Костюм дитині своїми руками

Всі дітки люблять перевтілюватися, наш син - не виняток. Ще більше йому подобається створювати костюми своїми руками, вкладаючи в них частинку самого себе. Можна придумати щось таке, що буде тільки твоїм, Льошу завжди привертають подібні витівки. Нещодавно ми всі разом зробили для нього костюм робота з картонної коробки. Леша був дуже вражений, навіть пішов гуляти в такому вигляді. Можна багато всього придумати: різні важелі, перемикачі, кнопки, сонячні батареї - і все це дитина намалює, виріже або приклеїть сам, застосувавши свою безмежну фантазію. Вже місяць Лешка грає зі своїм костюмом практично кожен день, постійно вдосконалюючи "апарат управління роботом", як він це називає.

Для робота знадобиться:
- 2 картонних коробки + кілька маленьких коробочок;
- Кольоровий папір та картон з різною текстурою;
- Ножиці;
- Клей.

суббота, 25 июля 2015 г.

Віршики на ніч малятам

Веселі засипалки

П'ять щенят
П'ять щенят cпать хочуть,
А шостий - не спить.
П'ять щенят спати хочуть,
А шостий - бешкетує!
Хвостиком виляє,
Голосно, голосно гавкає!
Він би гавкав до ранку,
Та подумав ... («спати пора!»)
Мирно хвостиком вильнув
І - швидше за всіх ... (заснув)
І тобі він, між іншим
Побажав ... («На добраніч»)

Пальчикові ігри для дітей від 0 до 2 років


Як треба проводити заняття?

Новий віршик мама показує і розповідає сама. Потім просить малюка повторювати разом з нею. Якщо у нього це не виходить, то мама повинна допомогти - своїми руками допомагати пальчикам малюка виконати потрібні руху. Поступово, раз від разу у малюка буде виходити все краще, і незабаром він освоїть вправу. Головне, щоб воно подобалося дитині! Хваліть його, захоплюйтеся. Показуйте новий віршик всім родичам і знайомим, нехай вони теж порадіють вашим успіхам - це буде зайва тренування :).
Використовуйте ці ігри, якщо треба розважити малюка - у черзі, в машині, на прогулянці.
А тепер самі ігри.
Напевно, найперша гра всіх дітей - класична "Сорока-ворона".

четверг, 23 июля 2015 г.

Навчайте дітей долати сумніви - 10 головних інструментів.

1. Комунікабельність

Здатність викладати свої думки і проекти, переконувати, вести діалог і схиляти на свій бік є основоположною при будь-яких обставин і на будь-якій роботі. Батьки можуть виробити цю здатність, що не обриваючи дітей, коли вони говорять, уважно вислуховуючи їх і спонукаючи розповідати про те, що з ними сталося.

2. Робота в колективі

У важкі хвилини робота в колективі сприяє встановленню особистих відносин, допомагає знаходити рішення і робити правильний вибір. Тому з юного віку слід розвивати в дітях прагнення ділитися своїми враженнями, спілкуватися з оточуючими, здійснювати спільну діяльність.

Як навчити дитину рахувати

🔸 Особливості математичного сприйняття дошкільника

Для того щоб наші заняття йшли малюкові тільки на користь, необхідно представляти його реальні можливості і потреби. Ми повинні розуміти, що розумовий апарат у маленької дитини ще незрілий, і він не вміє повноцінно узагальнювати і робити висновки. Так дворічний малюк може, тикаючи пальчиком в предмети, послідовно вимовляти:
- один два три чотири.
Тим не менш, на питання: «Скільки всього предметів?» - Дитина відповісти поки не може. Лише в три з половиною-чотири роки дитина готовий до початку осмисленого, а не механічного навчання математики. Він уже здатний навчитися складати і віднімати в розумі числа в межах п'яти, але проробляти ті ж дії з великими числами, зазвичай до чотирьох-чотирьох з половиною років малюку ще не під силу.

вторник, 21 июля 2015 г.

Чим зайняти дитину коли іграшки набридли? Або іграшки власного виробництва

1. Чарівна сумочка.
Візьміть свою стару сумку, покладіть в неї баночки від старих кремів, пудри, і губних помад (вимиті), порожні коробочки, великі гудзики, ручки без стержнів, старий телефон, пульт від телевізора, блокнотик, олівчик і іншу нісенітницю (не гостра, що не брудну і не небезпечну для малюка).

Можна розкласти у внутрішні кишеньки і закрити замочки і дайте дитині на розтерзання. Діти з іграшками стільки не возяться, скільки з цими «скарбами». А вже якщо Ви не полінуйтеся засунути в порожні коробочки всякі дрібниці, у Вас з'явиться маса вільного часу, а малюк отримає чудова розвага. Маленької людини цікавлять тільки «дорослі» речі!

2. Іграшки з кіндер сюрпріза-.

понедельник, 20 июля 2015 г.

Спимо по правилах древніх. Секрети гарного сну.


Сон називається в аюрведі «годувальницею світу», тому що він по-материнськи живить живі істоти і сприяє їх росту. Уві сні ми наповнюємося життєвою енергією і відпочиваємо, тому дуже важливий здоровий і повноцінний сон.

* Кращі годинник для сну.

- Північ - час відпочинку для всієї природи, спати в період з 22 до 00 дуже корисно. Це пов'язано з тим, що в цей час організм занурюється в глибокі сновидіння, і розум відпочиває саме в цей проміжок.

- Сон з 00 до 2 ночі заповнює в людині життєву енергію. У цей проміжок ночі людина може бачити або кошмари, або сни радості (залежно від того, як прожитий день).

22 альтернативи покарання дитини


Багато батьків усвідомлюють згубні ефекти від фізичного або словесного покарання. Вони знають, що крики, шльопання і биття руйнують самооцінку, викликають злість, шкодять навчанню і руйнують стосунки між батьком і дитиною ...
Однак знання того, чого не варто робити, є тільки першим кроком. Батьки міркують, що ж робити замість цього. На жаль, більшість сучасних книг і статей рекомендує «альтернативи», які в реальності є відносними альтернативами покаранням. Серед них тайм-аут, позбавлення привілеїв і так звані «природні» наслідки.

Всі ці методи мають багато спільного з фізичним покаранням, і всі несуть в собі по суті одне і те ж послання:

четверг, 16 июля 2015 г.

Загартування дітей різного віку влітку та взимку


Під загартовуванням розуміється поступове підвищення опірності організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища (холоду, спеки, зміні атмосферного тиску). Загартовування зміцнює організм дитини. Загартовані люди, як правило, менше схильні до простудних захворювань.

Загартовування дітей до року

Пальчикові фарби власного приготування

Чим зайняти малюка? Це питання хвилює багатьох мам. Якщо вашій дитині 1-3 роки, йому напевно буде цікаво повозитися пальчиками у фарбах.

Куплені пальчикові фарби всім гарні: і яскраві, і відпираються добре, але ціни на них кусаються. Такий набір коштує близько 100 гривень. Тому я пропоную зробити таку забаву самостійно.
Для виготовлення пальчикових фарб знадобиться:
стакан води,
3 столові ложки картопляного крохмалю,
столова ложка мильної крихти і барвник для яєць або харчовий барвник.

четверг, 9 июля 2015 г.

В які гуртки віддати дитину?


Багато батьків намагаються, якомога раніше почати розвивати своїх дітей. Питання про те, в які гуртки віддати дитину виникає досить рано.

Існуючі школи для малюків беруть туди навіть тих, хто ще не вміє ходити. Тут з дітьми грають, розмовляють з батьками, вчать малюків тим навичкам, якими вони повинні опановувати з самого юного віку. Безумовно, такі школи більше потрібні для батьків, які прагнуть задовольнити свої батьківські амбіції. З погляду корисності таких шкіл можна сказати, що таке раннє відвідування громадських місць, для самої дитини швидше небажано.

У віці до року малюк ще не потребує суспільстві однолітків, йому потрібно лише увагу власних батьків.

пятница, 19 июня 2015 г.

Відпочинок з дітьми

Готуємось до відпочинку з дітьми на море


Відпочинок на морі з детьміМногіх батьків, які збираються на море з дитиною, часто хвилюють питання: де найкраще відпочити з малюком, в якому віці безпечніше їхати, як перенесе малюк зміну клімату, що необхідно взяти з собою в дорогу, на якому транспорті краще подорожувати і багато інших не менш важливих питань. Спробуємо відповісти на найбільш нагальні питання молодих батьків про відпочинок з дітьми.

Вік


Більшість педіатрів вважають, що найоптимальніший вік дитини для першої поїздки на море - це 2-4 роки. Хоча сьогодні нерідко можна побачити на Чорному морі молодих батьків з дітьми більш молодшого віку і навіть з немовлятами. Звичайно, вирішувати, коли і де відпочивати, тільки батькам.

Фрази які ніколи не потрібно говорити дитині

Всі дорослі бажають своєму малюкові добра, але іноді роблять такі помилки у вихованні дітей і використовують такі фрази, вживання яких може призвести до небажаних наслідків. І приносять не користь, а шкоду, травмують душу малюка, самі того не підозрюючи. Отже, що можна говорити дитині?

Фрази, які ніколи не варто говорити дитині:

«Будеш себе погано вести, Баба Яга (Бармалей, міліціонер, мужик з мішком, лікар з уколом) прийде і тебе забере до себе»


Ці фрази використовують дорослі, коли дитина не бажає слухатися, закочує «істерику», погано поводиться при сторонніх людях. Зрозуміло, що батькам потрібно якнайшвидше припинити це, але в основі таких фраз - залякування. Хоча залякування використовувати дуже погано, так тут ще може критися така інформація: «У мене над тобою владу і я можу тебе не врятувати від Баби Яги та ін., А навпаки, віддати їй». Якщо ж подивитися ще глибше, то можна це зрозуміти так, що «я не люблю тебе і можу позбутися від тебе».

Види адаптації першокласників

Адаптація дитини до школи - процес багатоплановий. Його складовими є соціально-психологічна і фізіологічна адаптації.
Ці складові пов'язані між собою. Успішне навчання, гарне самопочуття, вміння взаємодіяти з однокласниками та вчителями, виконувати шкільні вимоги, - все це можливо при формуванні фізіологічної та соціально-психологічної адаптації.

Соціально-психологічна адаптація першокласника


Коли дитина вперше йде до школи, у нього з'являється нова соціальна роль - роль учня. Зміна соціального статусу тягне за собою зміну самосвідомості першокласника, у дитини відбувається переоцінка цінностей. Те, що було значущим в дошкільному віці, стає другорядним, а більш цінним стає те, що має відношення до навчання. Не всі діти однаково швидко приймають і вживаються в новий статус школяра. Деяким потрібен певний період часу, щоб усвідомити свою нову роль. Допомогти плавно піднятися на ступінь вище (від дошкільника до школяра) можуть вчитель і батьки дитини.
У першому класі дитина вливається в абсолютно нову для нього середовище, його оточують нові обличчя. Щоб полегшити соціально-психологічну-адаптацію першокласників, їм необхідно допомогти познайомитися один з одним, з учителями, зі школою та її правилами.

По тому, як швидко першокласники проходять соціально-психологічну адаптацію, їх можна умовно поділити на 3 групи.

Діти в першому класі або як дитина звикає до школи

Діти в першому класі

Наближається 1 вересня. Багато дітей вперше підуть до школи. Це дуже важкий і відповідальний момент в житті дитини. Перший навчальний рік у школі - переломний період, коли змінюється звичний уклад життя, змінюється місце дитини в системі суспільних відносин, з'являються нові обов'язки, збільшується навантаження на дитячу психіку. Те безтурботне дошкільний час, коли можна було з ранку до вечора тільки грати, змінюється щоденною роботою - навчальними заняттями, які вимагають від першокласника напруженої розумової праці, активізації уваги, посидючості і правильної робочої пози протягом всього уроку.

Дитина, вперше прийшовши в школу, зустрічає новий дитячий колектив, знайомиться з новими дорослими людьми. Йому потрібно встановити контакти з однокласниками та вчителями,

среда, 3 июня 2015 г.

Режим дня дошкільняти. А у вашої дитини є режим?

 Режим дня дитини дошкільного віку має залишатися приблизно таким же, як і дитини середнього садикового віку. Ви, швидше за все, вже переконалися, що режим дня допомагає дитині відчувати себе добре, менше хворіти, а також правильно розвиватися як фізично, так і психологічно.

Як змінюється режим дня дошкільника?


Режим дня дитини дошкільного віку, звичайно ж, трохи змінюється. Адже дитина вже переступив шестирічний рубіж, у нього знизилася потреба у сні, а от потреба рухової активності виросла.

Якщо дитина протягом дня був активний, він легко засинає після проведення щоденного вечірнього ритуалу, який повинен включати в себе купання, чищення зубів, переодягання в нічний одяг (піжама або нічна сорочка), може бути, спільне читання книги. Нічний сон у

У якому віці віддати дитину до першого класу? Право дитини відвідувати садок до 7 років включно.


Не рідкісні випадки, коли батьки повністю переконані що їх дитина з 6 років готовий йти в школу і освоювати програму першокласників, тому багато першокласники ледь перейшли вік 6 років. Готовність дитини до школи визначається багатьма факторами і про них ми вже говорили.

Всі діти різні і рівень розвитку різний, у випадку, коли дитина володіє всіма навичками для першокласника, тоді він цілком може піти в школу в 6 років. Перед тим як віддати дитину в перший клас необхідно проконсультуватися з фахівцем.