среда, 29 июля 2015 г.

Секрети виховання дітей, або діти теж стають дорослими

Одного разу я відкрила головний секрет виховання. Він дуже простий: діти стають дорослими.

Ми просто не розуміємо, яку силу дає батькам ця проста істина, якщо завжди пам'ятати про неї.

І як простіше ставитися до життя, і як ростити без наданих повчань, не виховуючи, а граючи, і як набратися терпіння, і, якщо все-таки твоє чарівне створіння встигло нашкодив, схопитися за розум - в ній полягає все.

10 речей , які роблять дитину дурнішою

✔ Соска після року

Смоктальний рефлекс тісно пов'язаний у немовляти з відчуттям безпеки і комфорту. Однак вже до року рівень розвитку дитини дозволяє йому регулювати свій емоційний стан більш складними і водночас більш ефективними способами.

Наприклад, він може поскаржитися і отримати у відповідь ласку і співчуття від дорослого або жестом вказати на те, що йому потрібно, і усунути причину дискомфорту.

воскресенье, 26 июля 2015 г.

Костюм дитині своїми руками

Всі дітки люблять перевтілюватися, наш син - не виняток. Ще більше йому подобається створювати костюми своїми руками, вкладаючи в них частинку самого себе. Можна придумати щось таке, що буде тільки твоїм, Льошу завжди привертають подібні витівки. Нещодавно ми всі разом зробили для нього костюм робота з картонної коробки. Леша був дуже вражений, навіть пішов гуляти в такому вигляді. Можна багато всього придумати: різні важелі, перемикачі, кнопки, сонячні батареї - і все це дитина намалює, виріже або приклеїть сам, застосувавши свою безмежну фантазію. Вже місяць Лешка грає зі своїм костюмом практично кожен день, постійно вдосконалюючи "апарат управління роботом", як він це називає.

Для робота знадобиться:
- 2 картонних коробки + кілька маленьких коробочок;
- Кольоровий папір та картон з різною текстурою;
- Ножиці;
- Клей.

суббота, 25 июля 2015 г.

Віршики на ніч малятам

Веселі засипалки

П'ять щенят
П'ять щенят cпать хочуть,
А шостий - не спить.
П'ять щенят спати хочуть,
А шостий - бешкетує!
Хвостиком виляє,
Голосно, голосно гавкає!
Він би гавкав до ранку,
Та подумав ... («спати пора!»)
Мирно хвостиком вильнув
І - швидше за всіх ... (заснув)
І тобі він, між іншим
Побажав ... («На добраніч»)

Пальчикові ігри для дітей від 0 до 2 років


Як треба проводити заняття?

Новий віршик мама показує і розповідає сама. Потім просить малюка повторювати разом з нею. Якщо у нього це не виходить, то мама повинна допомогти - своїми руками допомагати пальчикам малюка виконати потрібні руху. Поступово, раз від разу у малюка буде виходити все краще, і незабаром він освоїть вправу. Головне, щоб воно подобалося дитині! Хваліть його, захоплюйтеся. Показуйте новий віршик всім родичам і знайомим, нехай вони теж порадіють вашим успіхам - це буде зайва тренування :).
Використовуйте ці ігри, якщо треба розважити малюка - у черзі, в машині, на прогулянці.
А тепер самі ігри.
Напевно, найперша гра всіх дітей - класична "Сорока-ворона".

четверг, 23 июля 2015 г.

Навчайте дітей долати сумніви - 10 головних інструментів.

1. Комунікабельність

Здатність викладати свої думки і проекти, переконувати, вести діалог і схиляти на свій бік є основоположною при будь-яких обставин і на будь-якій роботі. Батьки можуть виробити цю здатність, що не обриваючи дітей, коли вони говорять, уважно вислуховуючи їх і спонукаючи розповідати про те, що з ними сталося.

2. Робота в колективі

У важкі хвилини робота в колективі сприяє встановленню особистих відносин, допомагає знаходити рішення і робити правильний вибір. Тому з юного віку слід розвивати в дітях прагнення ділитися своїми враженнями, спілкуватися з оточуючими, здійснювати спільну діяльність.

Як навчити дитину рахувати

🔸 Особливості математичного сприйняття дошкільника

Для того щоб наші заняття йшли малюкові тільки на користь, необхідно представляти його реальні можливості і потреби. Ми повинні розуміти, що розумовий апарат у маленької дитини ще незрілий, і він не вміє повноцінно узагальнювати і робити висновки. Так дворічний малюк може, тикаючи пальчиком в предмети, послідовно вимовляти:
- один два три чотири.
Тим не менш, на питання: «Скільки всього предметів?» - Дитина відповісти поки не може. Лише в три з половиною-чотири роки дитина готовий до початку осмисленого, а не механічного навчання математики. Він уже здатний навчитися складати і віднімати в розумі числа в межах п'яти, але проробляти ті ж дії з великими числами, зазвичай до чотирьох-чотирьох з половиною років малюку ще не під силу.

вторник, 21 июля 2015 г.

Чим зайняти дитину коли іграшки набридли? Або іграшки власного виробництва

1. Чарівна сумочка.
Візьміть свою стару сумку, покладіть в неї баночки від старих кремів, пудри, і губних помад (вимиті), порожні коробочки, великі гудзики, ручки без стержнів, старий телефон, пульт від телевізора, блокнотик, олівчик і іншу нісенітницю (не гостра, що не брудну і не небезпечну для малюка).

Можна розкласти у внутрішні кишеньки і закрити замочки і дайте дитині на розтерзання. Діти з іграшками стільки не возяться, скільки з цими «скарбами». А вже якщо Ви не полінуйтеся засунути в порожні коробочки всякі дрібниці, у Вас з'явиться маса вільного часу, а малюк отримає чудова розвага. Маленької людини цікавлять тільки «дорослі» речі!

2. Іграшки з кіндер сюрпріза-.

понедельник, 20 июля 2015 г.

Спимо по правилах древніх. Секрети гарного сну.


Сон називається в аюрведі «годувальницею світу», тому що він по-материнськи живить живі істоти і сприяє їх росту. Уві сні ми наповнюємося життєвою енергією і відпочиваємо, тому дуже важливий здоровий і повноцінний сон.

* Кращі годинник для сну.

- Північ - час відпочинку для всієї природи, спати в період з 22 до 00 дуже корисно. Це пов'язано з тим, що в цей час організм занурюється в глибокі сновидіння, і розум відпочиває саме в цей проміжок.

- Сон з 00 до 2 ночі заповнює в людині життєву енергію. У цей проміжок ночі людина може бачити або кошмари, або сни радості (залежно від того, як прожитий день).

22 альтернативи покарання дитини


Багато батьків усвідомлюють згубні ефекти від фізичного або словесного покарання. Вони знають, що крики, шльопання і биття руйнують самооцінку, викликають злість, шкодять навчанню і руйнують стосунки між батьком і дитиною ...
Однак знання того, чого не варто робити, є тільки першим кроком. Батьки міркують, що ж робити замість цього. На жаль, більшість сучасних книг і статей рекомендує «альтернативи», які в реальності є відносними альтернативами покаранням. Серед них тайм-аут, позбавлення привілеїв і так звані «природні» наслідки.

Всі ці методи мають багато спільного з фізичним покаранням, і всі несуть в собі по суті одне і те ж послання:

четверг, 16 июля 2015 г.

Загартування дітей різного віку влітку та взимку


Під загартовуванням розуміється поступове підвищення опірності організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища (холоду, спеки, зміні атмосферного тиску). Загартовування зміцнює організм дитини. Загартовані люди, як правило, менше схильні до простудних захворювань.

Загартовування дітей до року

Пальчикові фарби власного приготування

Чим зайняти малюка? Це питання хвилює багатьох мам. Якщо вашій дитині 1-3 роки, йому напевно буде цікаво повозитися пальчиками у фарбах.

Куплені пальчикові фарби всім гарні: і яскраві, і відпираються добре, але ціни на них кусаються. Такий набір коштує близько 100 гривень. Тому я пропоную зробити таку забаву самостійно.
Для виготовлення пальчикових фарб знадобиться:
стакан води,
3 столові ложки картопляного крохмалю,
столова ложка мильної крихти і барвник для яєць або харчовий барвник.

четверг, 9 июля 2015 г.

В які гуртки віддати дитину?


Багато батьків намагаються, якомога раніше почати розвивати своїх дітей. Питання про те, в які гуртки віддати дитину виникає досить рано.

Існуючі школи для малюків беруть туди навіть тих, хто ще не вміє ходити. Тут з дітьми грають, розмовляють з батьками, вчать малюків тим навичкам, якими вони повинні опановувати з самого юного віку. Безумовно, такі школи більше потрібні для батьків, які прагнуть задовольнити свої батьківські амбіції. З погляду корисності таких шкіл можна сказати, що таке раннє відвідування громадських місць, для самої дитини швидше небажано.

У віці до року малюк ще не потребує суспільстві однолітків, йому потрібно лише увагу власних батьків.